Лорди се вакцинираше облечен во костум

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Фронтменот на бендот „Лорди“ што победи на Евровизија 2003 со песната песната „Hard Rock Hallelujah“ се појави на вакцинација во градот Рованиеми, меѓутоа она што беше карактеристично да се забележи е дека тој се појави на вакцинацијата облечен во костимот кој го носеше на настапот на Евровизија.

Томи Петер Путансу, како што е неговото вистинско име, ја примил втора доза од вакцината.


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи