Министерот Филипче си го врати профилот на Твитер и посака добро утро на Твитер заедницата

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Од утрово повторно е активен твитер профилот на министерот за здравство, д-р Венко Филипче.

„Добро утро. Мојот официјален твитер профил е повторно активен. Се читаме“, напиша Филипче.

Неколку денови твитер профилот на министерот Филипче беше ставен на рестрикција од страна на Твитер поради тоа што ненамерно при логирање бил внесен погрешен код на верификација и била забележана невообичаена активност.


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи