Одлука за членови на бордот на директори на Тутунски комбинат Прилеп

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


На денешната 94-та седница на Владата донесена е одлука за членови на бордот на директори на Тутунски комбинат Прилеп Владата да ги предложи:

Никола Џамбазовски (независен неизвршен член),

Миле Велкоски (независен неизвршен член),

Кире Станкоски (извршен член),

Татјана Стефаноска (извршен член),

Ристе Ташев (извршен член).

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи