Словенија испраќа 16 противпoжарни возила и 46 пожарникари

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Словенија испраќа 16 противпижарни возила и 46 пожарникари да помогнат во гасењето на пожарите низ земјава.

„Се надевам дека ќе ги скротите огновите што е можно поскоро”, и напиша министерот Матеј Тонин на министерката Радмила Шекеринска.

Помошта од Словенија во луѓе и возила се очекува да пристигне најдоцна утре.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи