3 нови случаи во Прилеп со корона – 164 на ниво на држава

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Во последните 24 часа се направени 5.276 тестирања, а регистрирани се 164 нови случаи на КОВИД-19:

• Тетово – 60
• Скопје – 34
• Гостивар – 21
• Куманово и Битола – по 8
• Струмица, Кичево и Дебар – по 5
• Штип и Кочани – по 4
• Прилеп и Струга – по 3
• Берово – 2
• Охрид и Пехчево – по 1.

Регистрирани сe 18 оздравени пациенти од:

• Скопје – 7
• Тетово – 6
• Куманово – 4
• Кичево – 1.

Пријавени се три починати лица : две лица од Гостивар (68г и 86г) и едно лице од Скопје (82г).

Досега во земјата се направени вкупно 994.490 тестирања на Ковид-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 156.707 бројката на оздравени пациенти е 150.440, на починати е 5.497, а бројот на активни случаи изнесува 770.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи