Еден МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ регистриран во Прилеп, минатата недела 4,5 милиони денари за среќни играчи


Вистинско летно освежување за некого беа трите МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ добивки кои беа освоени минатата недела. Збирната сума која ја добија нашите среќни играчи, изнесува преку 4,5 милиони денари.

Прв почна добитникот од Теарце, на 26 јули, кога му се покажа сигнал за добиени 1.605.208 денари. Три дена подоцна, МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ беше регистриран во Прилеп, а неговата вредност беше уште повисока, 1.746.357 денари.

Како и претходните два и третиот МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ падна во објект на Бет ту мар, овој пат во Стајковци. На 31 јули, вистински зачин на празничниот продолжен викенд беа освоените 1.237.557 денари. Сите тројца добитници решија да останат анонимни.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи