Прилепчанец со мотоцикл се повредил на необележана дупка

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


До нашата редакција пристигна информација за прилепчанец кој со својот мотоцикл удрил во необележана дупка на улица „Партизанска“.

За среќа, нашиот сограѓанин поминал со лесни повреди.

Но, ова е уште еден доказ за катастрофалната состојба во која се наоѓаат улиците во градот и колку истата влијае врз безбедноста на учесниците во сообраќајот. Градските улици во Прилеп се полни со дупки, кои ги има толку многу што возачите и граѓаните мора да бидат екстра внимателни кога возат или се движат за да не настрадаат.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи