Литија со моштите на Свети Климент Охридски во Крушево

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


На 8 август во Крушево ќе се одржи литија со моштите на Свети Климент Охридски. Литијата ќе започне од пред храмот Свети Никола во 17 часот и истата ќе се одвива по главната улица, по што моштите повторно ќе бидат вратени во храмот.


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи