Нов паркинг простор во центарот на Прилеп со капацитет за 60 возила

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Во централното градско подрачје позади просториите на Управата за јавни приходи и пицеријата „Леоне“ асфалтиран е новиот паркинг простор.

Паркинг просторот е на површина од 1.400 метри квадратни и има капацитет од 60 возила.

Средствата за реализација на овој инфраструктурен проект се од буџетот на Општина Прилеп.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи