Целосен прекин на сообраќајот на патот Житоше-Кривогаштани поради асфалтирање

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Сообраќајот на регионалниот пат Житоше-Кривогаштани ќе биде во целосен прекин од 9 до 15 часот денеска за сите типови на возила.

Прекинот на сообраќајот е поради асфалтирање на регионалниот пат Р2335 Житоше-Кривогаштани.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи