ВИДЕО – 5 години „When in Krusevo“ – многу забава, адреналин до максимум, спорт и рекреација за сите од 7 до 77

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Аутдор фестивалот „When in Krusevo“ годинава одбележува мал јубилеј, 5 години од своето постоење. Фестивалот започна вчера, а ќе трае до утре.

Како и изминатите години и оваа година има планинарски и велосипедски тури, кампинг, кајак на крушевското езеро, јавање со коњи низ крушевската корија…

Освен овој спортско-рекреативен дел секако тука неизоставна е и богата музичка програма на фестивалот. Вчера публиката ја забавуваат „The Hounds“ и DJ Babura Junior. А додека вечерва на платото на Гумење ќе настапат Камерниот оркестар од Битола – Rock Symphony и DJ Галовски.

Погледнете дел од денешната атмосфера.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи