Во Македонија направени над милион тестови за ковид-19

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Во Македонија од почетокот на епидемијата досега се направени вкупно 1.012.809 тестирања на Ковид-19.

Вкупната бројка на ковид-дијагностицирани лица досега изнесува 157.627, а бројката на оздравени пациенти е 150.506.

Вкупната бројка на починати изнесува 5.503, додека во моментов бројот на активни случаи е 1.618.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи