Се судрија автомобил и трактор на патот Лажани-Житоше, две лица повредени

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


На 07.08.2021 во 04.00 часот во Полициската станица Прилеп било пријавено дека на локалниот пат с.Лажани-с.Житоше се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „фолксваген голф“, управувано од В.К.(38) од с.Кривогаштани, прилепско и трактор „фергусон“,управуван од А.Ш.(65) од с.Житоше, двете со прилепски регистарски ознаки.

Во незгодата возачот В.К. се здобил со тешки телесни повреди, а возачот на тракторот се здобил со телесни повреди, констатирани во болницата во Прилеп.

Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Прилеп.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи