Утре и во вторник повторно пеколни температури

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. УВ=9

Во Прилеп и регионот, температурата ќе се движи од 14 °C до 35 °C.

УХМР со актуелно предупредување:

Утре и во вторник времето ќе биде претежно сончево и многу топло со натпросечни температури за овој период од годината.

Со прогнозираните температурни вредности ќе биде активирана жолтата, а во југоисточните подрачја, каде максималните температури повторно ќе надминат 40 степени, портокаловата фаза за опасност од високи температури.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи