Гори депонијата кај Алинци: Се шири огромен густ облак од чад

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Гори депонијата Алинци во близина на Прилеп.

Наши читатели ни испратија фотографии на кои се гледа дека над депонијата се креваат густи облаци од чад, а велат и дека се шири непријатна миризба.

Во период кога граѓаните се соочуваат со екстремни горештини, загадувањето на воздухот од депонијата е додатен проблем.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи