Пожар избувна кај мотелот наспроти бензинската станица кај Дреново на патот Прилеп-Градско

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Пожар е активен во моментов кај мотелот наспроти бензинската станица кај Дреново на патот Градско-Прилеп, каде гори сува трева и нискостеблеста шума, а пламенот се заканува на блиските лозја.

Оваа информација за МИА ја потврдија од Територијалната противпожарна единица Кавадарци.

Оттаму дополнија дека на терен се 5 пожарникари со 2 противпожарни возила.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи