„Спартан“ го гасне пожарот во Прилеп

Пожарникари од Словенија и од Австрија, заедно со војници и со хеликоптер на АРМ го гаснат позарот во Будинарци во Пехчевскиот Регион, додека романскиот авион „Спартан“ учествува во гаснењето на пожарот во Прилеп кој гори неколку дена, како што информираа од Центарот за управување со кризи на денешната конференција.

Директорот на ЦУК Стојанче Ангелов им се заблагодари на пожарникарите од Бугарија кои денес си заминаа дома, откако во изминатите неколку дена учествуваа во гаснењето на пожарите.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи