Вечерва Инвиктус ќе ја затворат 10 дена Крушевска Република – Бек Дор Бенд го откажува настапот

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Настапот на Бен Дор Бенд се откажува од оправдани причини на групата. Вечерва пред споменикот Макединиум ќе настапи бендот Инвиктус.

Бендот и организацијата на „Десет дена Крушевска Република“ се извинуваат за овие измени и откажувањето на настапот. Останува Бек Дор Бенд да го посетат Крушево во првата наредна прилика и да приредат добра забава, а соодветна замена е локалниот бенд Инвиктус.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи