Затворање на „Десет дена Крушевска Република“ со Бек Дор Бенд

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Манифестацијата НКС „Десет дена Крушевска Република“ ќе заврши со настап на Бек Дор Бенд на споменикот Македониум вечерва во 21 часот.

Во текот на вчерашниот ден на „летната сцена“ во Крушево се одржа детскиот фестивал „Весели ѕвончиња“ со настап на деца од повеќе градови од државата. Концертот привлече големо внимание и „летната сцена“ беше исполнета со крушевчани и посетители на градот.

Во изминатите девет дена Манифестацијата понуди богата содржина за различни вкусови. Се одржаа повеќе музички концерти, театарски претстави, научни настани и настани со повеќе возрасни групи и различни видови на туристи.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи