Привремено одложен Плетвар Аутдоор Фестивал 2021

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Со оглед на актуелната ситуација со коронавирусот во Македонија и воведувањето на последните рестриктивни мерки, организаторите на Плетвар Аутдоор Фестивал 2021 известуваат дека фестивалот е привремено одложен.

„Почитувани пријатели, љубители на природата, забавата и спортот!

Ве известуваме дека поради ново настанатата ситуацијa и новите воспоставени рестриктивни мерки во нашата држава, Плетвар Аутдоор Фестивал 2021 ќе биде ПРИВРЕМЕНО OДЛОЖЕН!

Наша најважна должност и приоритет е пред се вашето здравје. Поради тоа во овој момент целосно ќе и се посветиме и помогниме на природата и максимално ќе се придржуваме до рестриктивните мерки со цел што поскоро да се дружиме заедно, да создаваме спомени и приказна која ќе трае.

Ви благодариме на разбирањето и поддршката.

До следниот датум,

Тимот на Плетвар Аутдоор Фестивал“, стои во соопштението на организаторите.


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи