„ЧЕ ВРЕДИ“: Никогаш нема да дозволиме да бидеме нечиј привезок

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print
Во интерес на конкретно информирање на јавноста за шпекулациите околу постизборно коалицирање на независната советничка група или кандидатот за градоначалник со политичките партии кои ќе го сочинуваат идниот состав на Советот на Општина Прилеп, граѓанската иницијативата “ЧЕ ВРЕДИ” ги информира своите поддржувачи и следбеници дека никогаш и по никоја цена нема да си дозволи да биде само уште еден привезок повеќе на било која политичка партија т.е дека нема да коалицира со ниту еден политички субјект кој учествува во работата на Советот.
„Предизборните и постизборни коалиции на помалите субјекти во процесот на планирање и реализација на локалните политики не е ништо друго освен политички пазар и не значи ништо друго освен изневерување на довербата на граѓаните“, велат во соопштението од граѓанската иницијатива „ЧЕ ВРЕДИ“.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи