Шекеринска: Утре Црна Гора испраќа хеликоптер, ние сме НАТО, заедно посилни

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Утре наутро во справувањето со пожарите се вклучува и Црна Гора, информираше министерката за одбрана, Радмила Шекеринска на Фејсбук.

„Утре наутро во справувањето со пожарите се вклучува и Црна Гора – испраќа хеликоптер Bell 412. Благодарност до колешката Оливера Ињац! #НиеСмеНАТО #ЗаедноПосилни“, напиша Шекеринска.


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи