MO: 1.500 припадници на армијата вклучени во гасењето на пожарите

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Во изминатите десетина дена од избувнувањето на пожарите, 1500 припадници на Армијата се вклучија во справувањето со огнената стихија.

Детални информации за ангажманот на армиските припадници од земја и од воздух, соопштија од МО, денеска ќе бидат соопштени на прес конференција во Центарот за обука на пилоти, касарна „Страшо Пинџур“ – Петровец.

Прес конференција ќе одржат министерката за одбрана Радмила Шекеринска, бригадниот генерал Бесник Емини, командант на Командата за операции на Армијата и полковникот Стојко Пејовски, командант на Воздухопловниот ВИНГ.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи