Ангелов: Кому му треба пила од стотина евра, не е украдена, туку зафрлена

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Утрово се прошири веста дека од австриските пожарникари е украдена моторна пила. Првиот човек на ЦУК, Стојанче Ангелов ги отфрли овие информации.

„Тоа е вулгаризирање. Прочитав на Фејсбук дека недостасувала една моторна пила.Таа може да е било каде зафрлена и изгубена. Не заборавајте дека се работеше за пожар, гореше оган на сите страни и не сакам ни да помислам дека некој украл моторна пила, која има вредност стотина евра“, рече Ангелов.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи