Без напојување со електрична енергија се останати повеќе прилепски села

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Без напојување со електрична енергија моментално се останати:

Прилеп – Тополчани, Тројкрсти, Веселчани, Загорани, Чепигово

Тимовите веќе се ангажирани за непречено снабдување со електрична енергија во наведените реони. За дополнителни информации, контактирајте на 0890 88888.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи