Во четврток ќе се минира на делницата на патот Градско-Прилеп

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Во четврток 12.08.2021 година, стручниот тим на компанијата “Мактек” Дооел, ќе  изврши минирање за потребите на компанијата “Синохидро” на локалитетот :

– Автопат А1 делница Фариш-Дреново Експресен пат Градско-Прилеп

Минирањето ќе се изврши од 08:00 ч до 16:00 ч.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи