Дел од Крушево ќе остане без вода по полноќ

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Заради работа на дел од канализациона мрежа на улица Нико Доага прекин на вода од 1 по полноќ ќе имаат домаќинствата од следните улици:

Нико Доага
Партизанска
Питу Гули
Коча Миленку
8-ми септември
Шула Мина
Благо Целев

ЈП „Комуна“ Крушево се заблагодарува на разбирањето.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи