Се уште активен и на тешко пристапен терен е пожарот во прилепско од Топлица до Крстец

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Пожарот во атарот на селата Топлица, Ракле и Никодин е се уште активен во делот од Топлица према село Крстец во тешко пристапен терен.

Во текот на вчерашниот ден интервенирале 6 работници од ЈП Национални Шуми – „Црн Бор“ – Прилеп.

Во текот на денот  немало поддршка за гасење со воздухоплови.

ТППЕ – Прилеп не извести дека не испратиле екипа на овој пожар во текот на денот.

За состојбата со пожарот од страна на РЦУК – Прилеп известени се ЕЛС – Прилеп, ДЗС – Прилеп, МВР – ПС Прилеп.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи