Ангелов: Нема активни пожари на територијата на Македонија

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Нема активни пожари на територијата на Македонија. Ова за Канал 5 утринава го изјави директорот на Центарот за управување со кризи Стојанче Ангелов кој во моментов е на обиколка со хеликоптер на местата каде имаше активни пожари.

Тој додаде дека во Светиниколско има опожарен терен, но оти станува збор за пожар на депонија кој се очекува денес да биде изгаснат.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи