Изгаснат пожарот во прилепско кај с. Топлица

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Според последните информации на Центарот за управување со кризи (ЦУК) за состојбата со пожарите до 8 часот утрово, пожарот кај с. Топлица, поточно од с. Ракле кон с. Крстец е изгаснат.

Интервенирале: ШС Црн Бор Прилеп со 6 вработени.

Пожарот беше активен неколку денови, на тешко пристапен терен.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи