Комплексот фабрики во бивша Партизанка утре ќе останат без струја

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Екипите на Електродистрибуција ќе работат на реконструкција и модeрнизирање на дистрибутивната мрежа. Ве известуваме дека заради реализација на инвестиционите зафати за подобрување на квалитетот во снабдувањето со електрична енергија, од 09ч. до 15ч. без снабдување ќе останат

„Комплекс фабрики во бивша ф-ка Партизанка: Империјал Мермер ( Марфил ), Златна Рака, Хема- Зрак Солар, Изофас и др.“

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи