Апел за помош: Мајка од Крушево се бори за својот живот откако ја каснал инсект

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Младата крушевчанка Ирена Богданоска од понеделникот е во кома, откако ја каснал инсект и се наоѓа во приватна болница во Скопје, каде се бори за живот.

Лекувањето чини 1.500 евра дневно, нешто што нејзиното семејство не може да си го дозволи и отворена е донација на социјалните мрежи за Богданоска да оздрави и повторно да се врати кај нејзиниот сопруг и двете дечиња.

„Состојбата со мојата Ирена е многу лоша. Без размислување ја пренесовме во Систина, каде цела болница се бори за нејзиниот живот. Ја касна некаков инсект и за една минута падна во кома. Ги замолувам сите кои можат да донираат, за Ирена да ни се врати повторно дома“, истакна нејзиниот сопруг.

Сите заинтересирани и хумани граѓани, можат да донираат на сметката на нејзиниот сопруг

Трансакциска сметка: 200002068391811

Банка: Стопанска Банка

Име: Веле Богдановски

или пак на следниот ЛИНК

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи