Душко Стојаноски избран за член на управниот одбор на Федерацијата за борење

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


На редовно собрание на Федерацијата за борење избрано е ново раководство. Претседател е Дејан Богданов, а во управниот одбор влезе и нашиот прилепчанец Душко Стојаноски кој е секретар на БК “7 Мај” од Прилеп кој е две години по ред Шампион на Македонија во женска конкуренција.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи