Патот преку планината Галичица од утре отворен за сообраќај

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Јавната установа Национален парк „Галичица“ соопшти дека прекинуваат градежните активности за реконструкција на коловозот на регионалниот патен правец Р 2332 Царина – спој со Р 1301 Охрид – Свети Наум, така што од утре завршува режимот на сообрајќај којшто беше определен до денеска и патот е слободен за секаков сообраќај.

Од Националниот парк сепак ги потсетуваат граѓаните дека се уште е во сила прогласената кризна состојба во државата и забраната за движење по шумските предели низ целата Република, вклучително и на територијата на Националниот парк „Галичица“.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи