Пет градови во Македонија без ниту еден активен случај на ковид-19

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Според досегашните податоци, само во пет македонски градови нема евидентирано ниту еден активен случај на заразено лице со коронавирусот.

На таа листа се наоѓаат Кратово, Дојран, Богданци, Крушево и Демир Хисар.

Најмногу активни случаи има во Скопје, Тетово, Гостивар и Куманово. Овие градови бележат голем број на заразени лица во сите досегашни „бранови“ на пандемијата.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи