Претреси во Прилеп, приведени двајца дилери

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Вчера (12.08.2021) до 10.15 до 11.00 часот полициски службеници од Надворешната канцеларија за криминалистички работи при ОВР Прилеп ги привеле П.З.(24) и Д.Д.(27), двајцата од Прилеп.

По добиена судска наредба, биле извршени претреси во домовите на П.З. и Д.Д., при што биле пронајдени и одземени две ќеси марихуана, саксии со растение канабис и шишенца со 51 семка од растението канабис.

По документирање на случајот против нив ќе биде поднесена пријава по член 215 и член 216 од Кривичниот законик.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи