Приведени двајца прилепчани за издржување затворски казни

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Денеска (13.08.2021) во 07.00 часот во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп, врз основа на судска наредба, ги привеле С.Ј.(47) и Ќ.Ш.(50), двајцата од Прилеп за издржување казна затвор.

С.Ј. е осуден на затворска казна од две години за сторено кривично дело по член 236 од Кривичниот законик, за тешка кражба. Тој бил спроведен во Казнено-поправната установа Прилеп. Додека, Ќ.Ш. е приведен за издржување затворска казна од една година за сторено кривично дело по член 238 од Кривичниот законик за извршена разбојничка кражба. Тој бил спроведен во Казнено- поправната установа Битола.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи