Симовски: Колку што е безбедно во продавница, толку е безбедно дома да примите попишувач

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Од здравствен аспект, пописот ќе биде безбеден како да влезете во продавница да купувате намирници, вели директорот на Државниот завод за статистика, Апостол Симовски.

Засега половина од пријавените за попишувачи се вакцинирани.

„Како што е безбедно да влезете во продавница да купите намирници основни елементарни. Тоа го правиме секојдневно речиси две години. Колку што е безбедно да прошетате било каде, затоа што веќе не живееме затворени, не сме изолирани како што бевме на почетокот на пандемијата. Погледнете ги кафеаните полни се, преполни“, рече Симовски.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи