Најавени протести против анти-ковид мерките и вакцинацијата во Скопје и Охрид

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Протести против новите анти ковид-мерки најавени за Скопје и Охрид.

На социјалните мрежи се шири објава каде се повикуваат жителите на Скопје и Охрид да излезат во 19 часот во недела, пред Собранието и пред градскиот плоштад, соодветно.

Во Скопје, протестот е најавен пред неколку дена.

Организаторите имаат направено и покана преку социјалната мрежа „Фејсбук“, а мерките ги нарекуваат фашистички.

„Никој не може да не присили да се вакцинараме. Тоа е вршење мобинг и кршење на човековите права. Да излеземе на протест за да ги укиниме НАСИЛНИЧКОТО ВАКЦИНИРАЊЕ ОД СТРАНА НА ВЛАДАТА. Време е да се свестиме и да кажеме стоп за насилството и унуштувањето на човештвото и диктатурата кон народот“, стои во описот на групата ПРОТЕСТ И СТОП ЗА ПРИСИЛНА ВАКЦИНАЦИЈА, ВАКЦИНАТА ТРЕБА ДА Е ДОБРОВОЛНА.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи