Денеска топло време со температура до 39 °C, од среда разладување со дожд

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Сончево и многу топло време со мала локална облачност најавуваат синоптичарите за денес. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. УВ индексот ќе биде 8.

Во Прилеп и регионот, температурата ќе се движи од 17 °C до 35 °C.

Топлото време ќе се задржи до среда попладне кога се очекува дестабилизација со локален пороен дожд, грмежи  и умерен до засилен северен ветер. Дневната температура од четврток ќе се намали за неколку степени.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи