МВР со четири кривични пријави за пожарите, eдна кривична за прилепчанец

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


MВР известува дека во периодот од 3 до 15 август, додека траеше огнената стихија, според сумирањето на резултатите од страна на полицијата поднесени се 4 кривични пријави по членови 227 и 288 од Кривичниот законик.

Поднесени се две кривични пријави против 2 лица по член 288 (предизвикување на општа опасност), и тоа од ОВР Прилеп и СВР Струмица, 2 кривични пријави против 3 лица по член 227 (предизвикување на шумски пожар), и двете од ОВР Дебар.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи