Пожар во Прилеп, се запали куќа

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Денеска во 10 часот на улица Неретва во Марино маало се запали куќа. На терен пристигнаа повеќе противпожарни возила кои се обидуваат да го изгаснат огнот кој се уште гори.

Кровот на куќата е целосно изгорен.

Околните куќи не се зафатени од пожарот. Во непосредна близина се наоѓа и најголемата трафостаница на ЕВН во Прилеп.

Според првичните информации, освен голема материјална штета, нема човечки жртви.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи