Сончево и многу топло, попладне локална нестабилност со пороен дожд

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност.

Попладне и кон крајот на денот ќе има локална нестабилност проследена со пороен дожд, грмежи, засилен ветер и услови за изолирана појава на град.

Максималната температура ќе биде во интервал од 33 до 39 степени. УВ=8

Во Прилеп и регионот, температурата ќе се движи од 16 °C до 35 °C.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи