Денеска сончево, од утре се очекува дожд и посвежи температури

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, а вдолж Повардарието засилен ветер од северен правец. Попладне ќе има локална појава на нестабилност проследена со пороен дожд, грмежи и услови за појава на град. УВ=8

Во Прилеп и регионот, температурата ќе се движи од 16 °C до 33 °C.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи