Изгореа работилниците по пракса и магацински простории во дрвно – „СОУ Ѓорче Петров“

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Утринава во пожар кој што се случил околу 5.30 часот изгореа работилниците по пракса и магацински простории  во дрвното училиште, односно „СОУ Ѓорче Петров“ Прилеп. Интервенирано било со 2 возила и 6 пожарникари. Пожарот е изгаснат, а допрва ќе прави проценка на штетите и причината од што настанал пожарот.


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи