Притвор за 33 годишен прилепчанец кој се обидел да изврши обљуба врз малолетничка

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


На 16.08.2021, ОВР Прилеп до ОЈО Прилеп поднесе кривична пријава Ф.М. (33) од Прилеп поради тоа што, како што е пријавено на 15.08.2021,  се обидел да изврши обљуба врз малолетничка, а и прикажувал и материјал со недолична содржина. Судија на претходна постапка на лицето му одреди мерка притвор.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи