Заев: Моите две деца се вакцинирани, само со вакцина ќе се вратиме на нормален живот

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Премиерот Заев  при гостување во дневникот на Сител апелираше до граѓаните да се вакцинираат.

„Две деца имам, едното е неполнолетно, 17 години има, прими вакцина, ќерката 20 години и е студент и таа прими вакцина. Јас и мојата сопруга, исто така. Да го следиме тоа што врвниот светски експертизам го кажува, вакцинирање е лекот за совладување на пандемијата. Само со вакцинација ќе се вратиме на нормален живот “, вели Заев.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи