Започна постапката за собирање на потписи на граѓанската иницијатива „Че вреди“

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Од денес официјално започнува постапката за собирање на потписи за независната советничка листа, и листата за кандидат за градоначалник на граѓанската иницијатива „Че вреди“.

Вашиот потпис можете да го дадете секој ден од денес, до 30 август, во локалната канцеларија на ДИК (стара општинска зграда), од 08:00 до 20:00 часот.
Со себе понесете важечка лична карта или пасош.
И не заборавајте кога се потишувате, да ги побарате двете листи каде што можете да го дадете Вашиот потпис.
Затоа што Вашиот потпис :
#Чевреди

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи