Во Скопје приведен прилепчанец баран со потерница

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


На 17.08.2021 година од страна на полициски службеници од Единицата за внатрешни работи Аеродром и Драчево во Скопје  е лишен од слобода К.Т.(48) од  Прилеп, за кого била распишана централна потерница за доиздржување на казна затвор во Прилеп.

Притоа, при извршена контрола кај него се пронајдени алати и предмети за кои постои сомнение дека се поврзани со извршени кривични дела и тие се предадени за вештачење.

К.Т. е спроведен за доиздржување на затворската казна во Прилеп, а по документирање на случајот против него ќе биде поднесена кривична пријава по чл.395 ст. 3 „изработување и набавување оружје и средства наменети за извршување на кривично дело“ од Кривичниот законик.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи