Стојанче Ангелов на средба со генерал-мајор Грегори Најт

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Директорот на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов се сретна со генерал-мајор Грегори Најт, командант на Националната гарда на Вермонт, САД.

Од ЦУК информираат дека врз основа на досегашната повеќегодишна соработка се разговарало за проширување на соработката и можностите за поддршка во реформите на Системот за управување со кризи на стратегиско и тактичко ниво, со особен акцент на обуката.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи